FEROSTA a spol., s.r.o. je obchodno – stavebná spoločnosť pôsobiaca na trhu od roku 2015 založená ako pokračovateľ fyzickej osoby Peter Cabadaj – FEROSTA.

Poskytujeme komplexnú obnovu budov, bytových domov a polyfunkčných bytových domov prevažne na území Žilinského kraja. Referencie zo zrealizovaných diel pre verejný sektor je možné si overiť aj na linku www.uvo.gov.sk

Realizujeme zatepľovanie obvodového plášťa budov, výmenu okien a vstupných dverí, rekonštrukciu strechy, sanáciu balkónov a loggií, hydraulické vyregulovanie ÚK, výmenu rozvodov teplej úžitkovej vody a studenej vody, plynoištaláciu, rekonštrukciu okapového chodníka a podobne. Našou prioritou sú spokojní zákazníci, preto pristupujeme ku každému individuálne a venujeme mu maximálnu pozornosť. Našim zákazníkom poskytujeme vysokokvalitné služby.

Komplexná obnova budov, bytových domov a polyfunkčných bytových domov sa realizuje nie len za účelom nového estetického stvárnenia budov, ktoré si všimnete na prvý pohľad, ale predovšetkým z dôvodu finančných úspor pri prevádzke budov. Zateplením neriešime len zníženie nadmernej spotreby energie bytov na vykurovanie, ale riešime aj problémy s nadmernou vlhkosťou v stavebných konštrukciách, z ktorej vznikajú rôzne poruchy, napr. kondenzácia vody na stenách, stropoch, podlahách, rosenie okien a z toho vyplývajúci výskyt plesní, statické poruchy v dôsledku teplotných dilatácií. Pri komplexnej renovácií bytových domov, ktoré boli postavené pred rokom 1979 je možné dosiahnuť úsporu energií až vo výške 40%-60%.